Andrei Cristea, la golul 100! Mesajul pe care i l-a transmis lui Alexandru Tudor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 decembrie 2018, ora 09:02,
andrei-cristea

Andrei Cristea (34 de ani) a dat două goluri în meciul Concordia Chiajna – Poli Iași 3-6. Atacantul a atins pragul de 100 de goluri în Liga I, devenind cel de-al 39-lea jucător care reușește asta.

Cristea a deschis scorul în minutul 4 al meciului și a marcat al doilea gol al său în minutul 57.

Sunt foarte emoționat. E un moment extraordinar pentru mine. Le mulțumesc colegilor. E un lucru fantastic că în anul centenar am și eu centenarul meu, marcând 100 de goluri„, a spus Cristea, la finalul partidei.

Căpitanul ieșenilor a ținut să-i transmită un mesaj lui Alexandru Tudor, care și-a încheiat cariera de arbitru la Chiajna.

„Vreau să-l felicit pe Alexandru Tudor, un arbitru fantastic, a fost un exemplu pentru noi. Ne-a dat mereu un sfat chiar şi când eram nervoşi pe el. Îi urez mult succes în următoarea sa carieră. El şi Cristi Balaj au fost cei mai mari arbitri pe care i-am avut eu în carieră”, a spus Andrei Cristea, la Telekom Sport.

cristea la golul 100andrei cristearetragere alexandru tudorpoli iasiAlexandru Tudor