VIDEO | Final de an nebun în Liga 1! Meci de poveste și 9 goluri între Chiajna și Iași

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 14 decembrie 2018, ora 22:06,
FOTBAL:CONCORDIA CHIAJNA-CSM POLITEHNICA IASI, LIGA 1 BETANO (14.12.2018)

Concordia Chiajna și Poli Iași au oferit un meci nebun în Liga 1, iar scorul final a fost unul de tenis: 6-3 pentru oaspeți.

La ultimul meci arbitrat de Alexandru Tudor, show-ul a început încă din minutul 4: Andrei Cristea a deschis scorul.

Sanoh a făcut apoi imediat 2-0, iar Chiajna a redus din diferență prin Marc și a stabilit scorul la pauză: 1-2.

În repriza secundă s-au marcat nu mai puțin de 6 goluri. Flores a făcut 3-1 pentru Iași, Sanoh a izbutit dubla, la fel ca Andrei Cristea.

Chiajna a revenit prin Marc și Albu, iar Platini a marcat în prelungiri al șaselea gol pentru ieșeni.

ECHIPELE:

Concordia Chiajna: Caparco – G. Matei, Leca (Albu ’50), Marc, Bărboianu – Gorobsov, Prepeliţă – Ivanovici, Cristescu (Ropotan ’65), R. Deaconu – Batin (Măzărache ’62).

Antrenor: Dorinel Munteanu

Poli Iaşi: Rusu – Gallego, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka – Platini, Flores (Mihăescu ’87), Sanoh (Zaharia ’76), P. Petre (Chelaru ’71) – A. Cristea.

Antrenor: Flavius Stoican

SET și MECI Politehnica!Victorie superbă la Chiajna într-un meci de povestit nepoților, 6-3!Au marcat Sanoh, de 2 ori,…