Zidane, după umilința cu Atletico: „Nu am niciun dubiu!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 iulie 2019, ora 10:01,
Real Atletico

Zinedine Zidane a avut o reacție neașteptată după ce Real Madrid a fost umilită de Atletico, scor 3-7.

Francezul e convins că echipa va arăta bine și a încercat să explice cum s-a ajuns la un eșec atât de drastic în amicalul de la International Champions Cup.

„Vom fi motivați. Nu am niciun dubiu. Vom avea un sezon bun, sunt convins de asta. Nu pute fi fericiți pentru azi, dar, dacă iau în calcul toate celelalte lucruri, sunt convins că am o echipă care va evolua foarte bine.

Nu mă îngrijorează înfrângerea de azi, dar mă doare. S-a întâmplat și nu putem să privim înapoi. A fost un meci slab. Am început meciul foarte prost.

După 8 minute eram conduși cu 2-0 și nu am avut niciun răspuns. Prima repriză a fost dificilă. Ne-au lipsit multe lucruri, dar cel mai mult ne-a lipsit intensitatea, care este atât de necesară la acest nivel.

Atleti a înscris de 7 ori, așa ceva nu se poate întâmpla. Și jucătorii mei știu asta și sunt dezamăgiți. Nu m-au dezamăgit pe mine. Nu e nevoie să revedem meciul. E o partidă din presezon și trebuie să rămânem calmi”, a spus Zidane.