Viruși exterminați! Petrolul e în sferturile Cupei după ce a demolat-o pe Sănătatea Cluj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 30 octombrie 2019, ora 18:53,
petrolul
petrolul

Petrolul a oferit o adevărată demonstraţie de forţă la Cluj și a demolat-o pe Sănătatea, scor 7-0.

Formația din Ploiești le-a oferit un cadou suporterilor și a obținut cel mai mare succes cu Flavius Stoican pe bancă.

În prima repriză, ”lupii” au dominat partida complet, iar Hamza și Bogdan Gavrilă, ”dublă”, și-au trecut numele pe lista marcatorilor.

Chiar dacă scorul era 3-0, elevii lui Flavius Stoican nu s-au relaxat și au continuat recitalul în a doua repriză. Gavrilă, din nou, Laurențiu Marinescu, Ștefan Blănaru și Sergiu Arnăutu au marcat pentru clubul din Ploiești, iar Petrolul și-a asigurat calificarea în sferturile de finală ale Cupei.

Bogdan Gavrilă, 27 de ani, a fost eroul Petrolului în partida de astăzi. Mijlocașul a reușit un ”hattrick” în doar 39 de minute!

Nu ne-am jucat cu Sănătatea! 7-0 (3-0) la Cluj și mergem în sferturile Cupei României! ➡️➡️ https://bit.ly/2oAPC8o

Publicată de FC Petrolul Ploiesti pe Miercuri, 30 octombrie 2019

Echipa de start a Petrolului: Avram 12 – Bărboianu 20, Olaru 15, Manolache 30, Ţicu 18 – Tudor 17, Cioinac 14, Meya Colli 3, Gavrilă 77 – Arnăutu 28, Younes Hamza 9

Vezi și VIDEO | ”Nu se compară nicio echipă la suporteri cu Petrolul!”. Fanii ”lupilor galbeni” îl vor iubi pentru asta