Vintilă nu-i iartă pe contestatari: ”Am fost ironizat, însă nu au înțeles ce am vrut să spun!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 decembrie 2019, ora 23:30,
vintila
vintila

FCSB a câștigat derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 2-0, iar Bogdan Argeș Vintilă nu-i iartă pe contestatari.

Dennis Man, minutul 41, și Florinel Coman, minutul 45, au marcat pentru bucureșteni.

Bogdan Argeș Vintilă a debutat la FCSB cu o înfrângere la scor, 0-4 cu Gaz Metan Mediaș, însă tehnicianul a reușit să își ducă elevii pe podium la finalul anului.

Antrenorul roș-albaștrilor a avut un mesaj categoric pentru contestatarii săi, după care a dezvăluit care este cel mai important lucru pe care echipa sa a reușit să îl facă.

”Știu că suporterii sunt peste tot. S-a strâns presiune, dar după fiecare meci trebuie să-l pregătești pe următorul. După meciul de la Gaz Metan, când am spus că am văzut lucruri bune, eu aveam viziune. Trebuia să îi pregătesc pentru un meci de cupe europene.

Am fost ironizat. Da, poate au avut dreptate, însă nu au înțeles ce am vrut să spun. Trebuie să îmi potolesc jucătorii dacă sunt nervoși și să îi întărât dacă sunt prea calmi. Zâmbetul de pe buzele suporterilor este cel mai important lucru. Sunt liniștit și fericit.

Nu am absolut nimic cu Victor Pițurcă. Nu sunt supărat cu el. Mie nu îmi trebuie credit din partea presei sau a suporterilor. Patronul este cel care trebuie mulțumit. Doamne-ajută!” a declarat Bogdan Argeș Vintilă.

Vezi și VIDEO | ”Blestemul” cu FCSB continuă pentru Craiova! Roș-albaștrii încheie anul pe podium