Vintilă, discurs aiuritor după FCSB – Gaz Metan! „Am făcut un fotbal bun. Mai sunt șanse la titlu”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 iunie 2020, ora 22:49,
vintila
vintila

FCSB rămâne fără victorie după perioada de pauză cauzată de pandemia de coronavirus! ‘Roș-albaștrii’ au remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-2, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1. Antrenorul FCSB, Bogdan Vintilă, continuă să spere la câștigarea titlului.

Florin Tănase (12′) și Adrian Petre (90+3′) au înscris pentru FCSB, iar Sergiu Buș (57′) și Thomas Juel-Nielsen (90+4′) au marcat pentru Gaz Metan. Tănase a fost eliminat în minutul 76.

Matematic, dacă mai sunt șanse la titlu, noi sperăm și ne vom juca șansa în continuare. Important este să câștigăm meciurile care urmează. Atât timp cât matematic sunt șanse, nu avem voie să abandonăm lupta.

În condițiile date, consider că am făcut un fotbal bun, cel puțin acum, după pandemie. În prima repriză am jucat foarte bine și trebuia să mai marcăm o dată, pentru a închide cumva jocul.

Este răspunderea mea pentru rezultate. Planic era un jucător important pentru noi, dar dacă a ales să plece e problema lui. Consider că cei care vin din urmă pot face față cu brio la echipă. Consider că lotul pe care îl am este de ajuns în acest moment„, a spus Bogdan Vintilă la DigiSport.

FCSB rămâne la 9 puncte în spatele liderului din play-off, CFR Cluj.