Vine Norvegia! Ce a spus selecționerul Cosmin Contra după meciul cu Feroe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 octombrie 2019, ora 20:13,
Contra
Contra

Cosmin Contra a comentat victoria cu 3-0 obținută de tricolori în partida cu Insulele Feroe.

România a marcat abia în ultimul sfert de oră, iar selecționerul a dat vina pe apărarea aglomerată a feroezilor.

Un rezultat bun care ne menține în cursa calificării. L-am obținut greu, dar e meritat.

Am jucat împotriva unei echipe care s-a baricadat și a fost greu să creăm ceva.

Ne pregătim de jocul cu Norvegia.

Avem ceva probleme când întâlnim apărări aglomerate. Ne costă mult că nu avem faze în ultima treime. Dar felicit băieții, nu a fost ușor, ne pregătim pentru meciul de marți.

Le-am spus la pauză că adeversarii vor cădea fizic și că vom avea ocazii„, a declarat Cosmin Contra.