Viitorul lui Hagi este în finala Cupei României. Va lupta cu Astra pentru trofeu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 aprilie 2019, ora 20:55,
Ianis Craiova

Viitorul s-a calificat în premieră în finala Cupei României.

După victoria de la Craiova, scor 2-1, Viitorul s-a impus și pe teren propriu, 2-0.

Ianis Hagi a deschis scorul încă din minutul 6, iar Craiova putea egala în minutul 54, însă Bancu a ratat o lovitură de la 11 metri.

A fost seara lui Ianis, care a stabilit scorul final în minutul 86, cu o scăriță de efect.

În finala Cupei, care se va disputa la Ploiești, Viitorul va da peste Astra, care a eliminat-o în semifinale pe CFR.

? SUNTEM ÎN FINALĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ ?‬‪După 2 meciuri superbe și un scor general de 4⃣-1⃣ vs #UCV eroii noștri au ajuns în…