Viitorul, la prima victorie în 2019! Debut pentru fiul lui Gică Popescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 ianuarie 2019, ora 19:06,
gica-hagi-constanta

Viitorul a câștigat amicalul cu Ferencvaros (liderul din Ungaria), scor 2-1. A fost prima victorie în 2019 pentru fosta campioană a României, aflată în cantonament în Turcia.

Voduț a deschis scorul după un sfert de oră, iar puștiul Pitu a făcut 2-0, în minutul 70.

Cu 10 minute înainte de final, Hagi l-a debutat pe Nicholas Popescu, fiul lui Gică Popescu.

Fostul căpitan al Barcelonei a urmărit meciul alături de Rotariu sau Rivaldinho.

Viitorul, echipa de start în prima repriză: Buzbuchi – Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer – Vînă, Băluță, Vl. Achim – I. Hagi, Voduț, Casap

Viitorul, echipa de start în repriza a doua: Cojocaru – Ciobanu, Ghiță, Kuipers, Neciu – Tîrcoveanu, P. Iacob, Artean – Houri, Drăguș, A. Pitu