VIDEO | Viitorul – Dunărea Călărași 0-1. Echipa lui Hagi, cu moralul la pământ înaintea meciului cu Vitesse

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 22 iulie 2018, ora 20:06,
hagi
hagi

Continuă rezultatele surprinzătoare în Liga 1! După FCSB și CFR Cluj, nici Viitorul nu a reușit să câștige în prima etapă, echipa lui Hagi fiind învinsă de nou-promovata Dunărea Călărași, scor 0-1.

Oaspeții au început perfect: Honciu a deschis scorul din lovitură liberă, în minutul 4.

Apoi, echipa lui Alexa nu a mai contat și s-a baricadat în defensivă, însă Viitorul a fost lipsită și de șansă: în minutul 45, gazdele nu au putut marca nici de la 11 metri, Ianis Hagi ratând un penalty.

Furtuna a întrerupt partida

Furtuna de la Ovidiu a întrerupt meciul după o oră, nocturna a cedat, însă partida s-a putut relua.

După minute bune de intrerupere din cauza furtunii, meciul de la Ovidiu s-a reluat de la min. 64 si scorul de 0-1.

Publicată de AFC Dunărea Călărași pe Duminică, 22 Iulie 2018

Deși a continuat să preseze, Viitorul, rămasă și în 10 oameni, nu a putut egala, iar Dunărea Călărași începe perfect campionatul, la fel ca Hermannstadt, cealaltă nou-promovată în Liga 1.