Viitorul – Astra 1-1. Hagi riscă să rateze prezența în Europa!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 mai 2018, ora 23:06,
Hagi
Hagi

Viitorul ar putea să rateze prezența în Europa! Echipa lui Hagi a pierdut două puncte mari cu Astra, pe teren propriu, scor 1-1.

Oaspeții au început perfect, iar Abang a marcat încă din minutul 3, după o gafă colectivă în defensiva Viitorului. Până la pauză, la Ovidiu nu s-a mai înscris, asta deși ambele echipe au ratat ocazii mari.

Drăguș a stabilit scorul final, 1-1, în minutul 76. Jucătorul Viitorului a fost pe fază și a profitat de un balon respins în față de Iliev.

Gazdele au presat pe final și puteau obține victoria în prelungiri, atunci când Mățan a trimis cu capul în transversală.

Viitorul este acum la 3 puncte de podium, însă Craiova are un meci în minus. Astra a trecut peste echipa lui Hagi în clasament și are șanse mari să termine sezonul pe locul 4.

ECHIPELE:

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ghiţă (Hodorogea ’65), De Nooijer, Cr. Ganea – Ciobanu (Lima ’46), Cicâldău, Vînă – I. Hagi – Gavra (Drăguş ’46), Măţan

Antrenor: Gheorghe Hagi

Astra Giurgiu: Iliev – Bejan, Polczak, Erico – Butean (Balaure ’34), Seto, Dandea, Radunovic – Stan, Abang (Vera ‘90+1), Fl. Matei (Buş ’89)

Antrenor: Gheorghe Mulţescu