Viitorul a uitat să mai câștige în Liga 1! Constănțenii au remizat pe terenul celor de la Astra, scor 1-1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 31 ianuarie 2021, ora 16:57,
viitorul
viitorul

Astra Giurgiu a remizat pe teren propriu, scor 1-1, împotriva celor de la Viitorul Constanța, în etapa cu numărul 20 din Liga 1!

Golurile au fost marcate de George Ganea pentru Viitorul în minutul 10 al partidei, iar elvețianul Sebastien Wurtrich a stabilit scorul final în minutul 61!

În urma acestui rezultat, formația pregătită de Eugen Neagoe ocupă locul 13 în Liga 1, cu 19 de puncte acumulate în cele 20 de meciuri disputate. Pentru giurgiuveni urmează partida din deplasare de pe terenul lui FC Voluntari, programată miercuri, de la ora 17:30.

De cealaltă parte, constănțenii se pare că au uitat gustul victoriei și au ajuns la al cincilea egal consecutiv în campionat. Formația pregătită de Mircea Rednic ocupă în acest moment locul 8 în ierarhie, cu 25 de puncte acumulate în 20 de meciuri. Pentru Viitorul Constanța urmează partida de acasă, contra lui CFR Cluj, programată joi, de la ora 20:00.

Echipele de start în meciul Astra Giurgiu – Viitorul Constanța

ASTRA: 12. M. Popa – 4. Graovac, 25. V. Găman, 91. Boe Kane – 80. Merloi, 7. Canadjija, 21. Crepulja, 8. Wuthrich, 20. Bruno – 11. V. Gheorghe, 10. Budescu
REZERVE: Bolboașă, Stahl, Montini, Răduț, Jovanovic, Riza, Balaure, D. Gheorghe, G. Șerban

VIITORUL: 34. Căbuz – 77. Boboc, 21. Dobrosavlevici, 18. Artean, 4. Dussaut – 17. Ciobanu, 28. Gaztanga Arrospide, 10. Babunski – 20. Mățan, 7. G. Ganea, 30. R. Grădinaru
REZERVE: Cojocaru, Sabala, Matei, Lopes Fernandes, Pitu, Grameni, Benzar, Grosu, Sîrbu