Viitorul a pierdut busola în meciul cu CFR. Gică Hagi: „Nu știu ce va fi!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 aprilie 2019, ora 22:43,
Gică Hagi
Gică Hagi

Viitorul a fost învinsă cu 3-1 de CFR Cluj. Gică Hagi a refuat să comenteze lupta la titlu, în care adversara de astăzi este favorită certă.

Hagi a remarcat jocul bun făcut de elevii săi în prima repriză, dar nu a găsit explicații pentru căderea de după pauză.

Am făcut o primă repriză foarte bună, am jucat exact ce trebuie pe ambele faze. La pauză am discutat, eram încrezători, dar din păcate, după ce începusem bine, am luat imediat gol şi am pierdut toată orientarea.

Trebuia să mergem din nou să jucăm fotbal şi să încercăm să dăm iar gol. Dar ne-am pierdut, am făcut apoi acel penalty, în margine. Îmi pare rău că am pierdut. Aveam mare încredere că puteam obţine un rezultat bun, dar am jucat doar în prima repriză.

Nu ştiu ce va fi la titlu, n-am de unde să ştiu”, a spus Gică Hagi, la Telekom Sport.