VIDEO | Voluntari merge ceas în Liga 1! Formația lui Teja a învins Iașiul lui Rednic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 iunie 2020, ora 16:28,
fc-voluntari-gol-bucurie-matan-scaled

FC Voluntari merge ceas în play-out-ul Ligii 1!

Formația lui Mihai Teja a învins-o pe Poli Iași la limită, scor 1-0, și a ajuns la a treia victorie consecutivă în Liga 1.

Unicul gol al partidei a fost reușit de Mihai Căpățână, care a transformat un penalty obținut de ilfoveni în minutul 17.

Formația lui Rednic nu și-a revenit după înfrângerea cu Academica Clinceni și a pierdut, din nou, la limită.

Elevii ”Puriului” și-au creat ocazii, Andrei Cristea chiar a lovit bara în ultimele minute, însă nu au reușit să marcheze și au ajuns la a treia înfrângere consecutivă.

În urma acestui rezultat, Voluntari a urcat pe locul 7 în play-out, cu 21 de puncte, la 6 în spatele liderului Viitorul, iar Poli Iași rămâne pe ultimul loc, cu 15 puncte.