VIDEO | Voluntari a urcat pe podiumul Ligii 1, după victoria cu Astra! Budescu a reușit golul serii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 octombrie 2020, ora 20:09,
astra voluntari

FC Voluntari a câștigat meciul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 3-2, în etapa a șasea din Liga 1. Constantin Budescu a reușit un gol superb din lovitură liberă. Ilfovenii au urcat pe locul trei în clasament.

La al doilea meci în tricoul echipei din Voluntari, atacantul spaniol Jefte a reușit o ‘dublă’, în minutele 42 și 47.

Stahl a redus din diferență pentru Astra în minutul 50. În minutul 56, FC Voluntari a primit penalty. Căpățână a ratat în primă fază, dar a trimis apoi mingea în poartă.

Căpitanul Astrei, Constantin Budescu, a reușit golul serii, cu o execuție din lovitură liberă, în minutul 83.

Sebastian Mailat candidează la ratarea anului în fotbalul românesc, după o fază incredibilă la scorul de 3-1.

Continuă criza la Astra Giurgiu! După demiterea antrenorului Bogdan Andone, ‘alb-negrii’ se mențin pe ultimul loc în clasament, cu un singur punct. De cealaltă parte, FC Voluntari a urcat pe locul trei, cel puțin până la meciul FCSB – Dinamo.