VIDEO | Vizită neașteptată la stadionul „Ilie Oană”! Fanii „lupilor” se vor bucura

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 septembrie 2020, ora 23:18,
petrolul 3
petrolul 3

Soni Mustivar și Romario Pires au revenit pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploiești și și-au amintit de momentele frumoase petrecute la Petrolul. Cei doi fotbaliști de la Hermannstadt au plecat victorioși de la Ploiești în această seară.

Pe arena ‘Ilie Oană’, Hermannstadt a învins-o pe Chindia cu 3-1, în etapa a patra a Ligii 1.

Brazilianul Romario Pires a jucat tot meciul și a înscris din penalty, în minutul 31. Francezul Soni Mustivar a intrat pe teren în minutul 88.

Soni Mustivar (30 de ani) a revenit la Ploiești după o pauză de cinci ani. Mijlocașul a jucat la Petrolul între 2012 și 2015, câștigând o Cupă a României.

Romario Pires (31 de ani) a jucat la Petrolul între 2013 și 2014 și a câștigat Cupa.