VIDEO VIRAL | Instant Karma în Championship. A vrut să își umilească adversarul și s-a făcut de râs!

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat joi, 14 martie 2019, ora 11:15,
swansea penalty

West Bromwich Albion și Swansea s-au întâlnit în etapa cu numărul 37 din Liga a doua a campionatului englez, iar partida a oferit un moment incredibil.

West Bromwich a deschis scorul în minutul 19, dar ce avea să se întâmple în minutul 30 e inimaginabil. Swansea a primit penalty, iar Bersant Celina, jucătorul desemnat să execute lovitura de pedeapsă, s-a făcut de râs. A vrut să dea scăriță, dar și-a dat cu stângul în dreptul.

Meciul s-a încheiat cu victoria celor de la West Bromwich, care au mai punctat de două ori până la final, scor final 3-0.

West Bromich ocupă poziția 4 în clasament cu 64 de puncte, în timp ce Swansea se clasează pe locul 15 cu 47 de puncte.