VIDEO VIRAL | Buffon, Higuain și De Ligt, la ritualul de inițiere. Ce li s-a cerut să facă. Hohote de râs la Juve!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 iulie 2019, ora 11:27,
buffon initiere juve

Jucătorii sosiți în această vară la Juventus au păstrat tradiția ritualului de inițiere.

Chiar și Buffon, portarul legendar al echipei italiene, care s-a întors după sezonul petrecut la PSG, dar și staff-ul, în frunte cu Maurizzio Sarri.

A ieșit spectacol, spre amuzamentul colegilor aflați la masă.

Juve a învins-o ieri pe Inter Milano, după penalty-uri, la International Champions Cup. A fost 1-1 după 90 de minute, după autogolul lui De Ligt și golul reușit din lovitură liberă de Ronaldo.

La penalty-uri a fost 4-3 pentru Juventus. La Inter, George Pușcaș a fost printre cei care au transformat lovitura de departajare, învingându-l pe Buffon. Românul a intrat pe teren în minutul 78.