VIDEO | Viorel Moldovan pregătește lovitura pentru iarnă! Pe cine vrea să aducă la Chindia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 21 octombrie 2019, ora 18:23,
viorel-moldovan

Viorel Moldovan a șocat pe toată lumea la finalul partidei Chindia Târgoviște – FCSB, scor 1-2. Antrenorul Chindiei a anunțat că vrea să-l împrumute în iarnă pe atacantul francez al celor de la FCSB, Harlem Gnohere, cu care se înțelege foarte bine, scrie realitateadedambovita.net.

Harlem Gnohere a decis partida de la Ploiești, după ce a înscris în minutul 57.

Florea a deschis scorul pentru Chindia în minutul 13, iar autogolul lui Leca a restabilit egalitatea în minutul 30.

„Am primit o vizită de la Gnohere, am discutat cu el, i-am spus că nu trebuia să dea gol la acea acţiune! El şi-a făcut datoria, este un atacant de calitate, periculos, arată şi bine acum din punct de vedere fizic. Îl apreciez mult, are nevoie să joace mai mult. Poate îl luăm în iarnă sub formă de împrumut!,„ a spus Viorel Moldovan la finalul partidei.

Bună asta! A fost bună gluma”, a spus Helmuth Duckadam, președintele de imagine al FCSB, la DigiSport.

Harlem Gnohere (31 de ani) a înscris două goluri în nouă meciuri pentru FCSB în acest sezon. Atacantul francez este cotat la 2,3 milioane de euro.

liga 1gnoherechindia targovistefcsbmoldovanchindiaviorel moldovanimprumutharlem gnohere