VIDEO | Vintilă, euforic după golul lui Man din prelungiri! „Au dat dovadă de sacrificiu și echilibru”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 03 decembrie 2019, ora 23:07,
Vintila
Vintila

FCSB a câștigat cu emoții pe terenul Politehnicii Iași, deși și-a creat multe ocazii clare de gol. Antrenorul ‘roș-albaștrilor’, Bogdan Vintilă, a fost încântat de atitudinea jucătorilor, care au luptat pentru cele trei puncte până la final.

Andrei Cristea a deschis scorul pentru ieșeni în minutul 15. Florin Tănase a egalat din penalty în minutul 31.

Dennis Man, jucătorul aflat în atenția celor de la FC Sevilla, a înscris golul de 2-1 în minutul 90+2.

Băieții merită toate felicitările! Au dat dovadă de sacrificiu, luptă și echilibru, pentru că am reușit să câștigăm în ultimele minute. Ne-am creat foarte multe ocazii, puteam să mai marcăm. Până la urmă, e frumos când se termină cu o victorie.

Mi-a plăcut Manea azi, așa cum mi-au plăcut toți jucătorii. În ciuda terenului greu, toți jucătorii au reușit să facă față din punct de vedere fizic. Terenul era moale, a fost o solicitare în plus din punct de vedere muscular.

Dennis este jucătorul nostru, trebuie să-și facă datoria la club. Știu că își dorea foarte mult să marcheze, mă bucur foarte mult pentru el. Chiar i-am recomandat să fie mai liniștit, pentru că golul vine… nu trebuie să-l caute, pentru că atunci nu-ți iese. A venit un gol de trei puncte, un gol super„, a spus Bogdan Vintilă la conferința de presă.