VIDEO | Viitorul și U Craiova au jucat modest în primul meci din 2019

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 februarie 2019, ora 22:11,
viitorul-craiova

FC Viitorul a remizat pe teren propriu cu Universitatea Craiova, scor 0-0, în etapa a 22-a din Liga 1. Deși se anunța un meci spectaculos, niciuna dintre echipe nu și-a creat ocazii clare de gol.

În minutul 30, Craiova a primit un penalty după un duel între Kuipers și Koljic. Atacantul bosniac a ratat lovitura de la 11 metri. (VIDEO)

În repriza a doua, Viitorul a ratat două ocazii importante prin căpitanul Ianis Hagi. Pe final, ambele echipe au preferat prudența.

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, Kuipers (Boboc ’46), De Nooijer – Achim (Casap ’70), Băluţă, Iacob – Vână, Ianis Hagi, Houri (Rivaldinho ’82). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Craiova: Pigliacelli – Donkor, Kelici, Ferreira – Dimitrov (Martici ’70), Mateiu, Cicâldău, Bancu – Meza Coli, Koljic (Ad. Cristea ’80), Mihăilă (Nuno Rocha ’66). Antrenor: Devis Mangia.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova ocupă locul 3, iar Viitorul se află pe poziția a 4-a. Constănțenii n-au mai câștigat de cinci etape.