VIDEO | Viitorul și FC Argeș au dat-o la pace! Remiză cu goluri la Ovidiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 octombrie 2020, ora 21:58,
viitorul fc arges

Viitorul și FC Argeș au dat-o la pace în meciul de la Ovidiu, scor 2-2.

După 58 de minute, oaspeții conduceau cu 2-0. Malele a reușit o ”dublă” pentru piteșteni. Acesta a deschis scorul în minutul 37, în urma unei lovituri de la 11 metri.

În repriza secundă, atacantul elvețian a majorat avantajul, după o pasă decisivă a lui Meza Colli.

Viitorul a redus din diferență în minutul 61, prin Gaztanaga, care a înscris cu un șut senzațional.

Rezultatul final a fost stabilit de Ciobanu, în al doilea minut al prelungirilor. Fundașul a marcat din penalty pentru 2-2, după ce Matei a fost eliminat în urma unui fault în careu asupra lui Mățan.

fc-viitorul-liga-1

În urma acestui rezultat, Viitorul urcă pe locul 10, cu 10 puncte, în timp ce FC Argeș rămâne pe locul 15, cu 5 puncte.