VIDEO | Viitorul și CFR au dat-o la pace! Remiză cu goluri la Ovidiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 octombrie 2020, ora 23:26,
cfr viitorul

Viitorul Constanța și CFR Cluj au dat-o la pace la Ovidiu.

Campioana a remizat în deplasare cu formația patronată de Gică Hagi, scor 1-1.

Luckassen a deschis scorul pentru gazde, în minutul 7, cu o lovitură de cap, după centrarea lui De Nooijer.

Rezultatul final a fost stabilit de Ciprian Deac, care a transformat o lovitură de la 11 metri controversată, în minutul 54.

Rondon a căzut într-un duel cu Ghiță, iar ”centralul” Bîrsan a dictat penalty.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe podiumul Ligii 1, pe poziția a treia, cu 12 puncte, în timp ce Viitorul urcă pe locul 13, cu 6 puncte.

În următoarea etapă, după pauza internațională, campioana primește vizita celor de la FC Botoșani, iar constănțenii vor juca în deplasare, cu FC Voluntari.