VIDEO | Viitorul, resuscitat la pauză. Ce le-a spus Hagi jucătorilor la vestiar

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 aprilie 2019, ora 11:16,
Gică Hagi
Gică Hagi

Viitorul s-a impus în prima manşă a semifinalei din Cupa României cu Universitatea Craiova. Echipa lui Hagi a câştigat cu 2-1 în Bănie.

Bancu a deschis scorul după numai cinci minute de joc. Viitorul a reuşit să întoarcă rezultatul în final: Houri (min. 77) şi Rivaldinho (min.89) au adus victoria echipei lui Hagi.

Regele admis că Viitorul a jucat modest în prima repriză și a dezvăluit ce le-a cerut jucătorilor la pauză.

Le-am spus să accepte lupa, să iasă la joc. Mă bucur că am făcut lucrurile bine, eu tactica, ei au alergat foarte bine după pauză, au fost inteligenți. Am riscat și am câștigat, dar este doar un meci, mai avem unul. Iar adversarii noștri formează o echipă bună, meciurile dintre noi sunt mereu frumoase pentru că suntem două echipe care joacă fotbal și sunt precocupate de ofensivă„, a spus Gheorghe Hagi, la finalul meciului.