VIDEO | Viitorul ratează șansa să urce pe locul doi! Ocazii mari cu Chiajna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 noiembrie 2018, ora 20:34,
Viitorul
Viitorul

FC Viitorul a remizat pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1. Constănțenii au controlat partida și au ratat mai multe ocazii clare de gol.

Prima mare ocazie pentru Viitorul a venit în minutul 18. Ianis Hagi a executat bine o lovitură liberă de la 20 de metri, dar portarul Greab a reuşit să respingă. (VIDEO)

În minutul 44, Alex Măţan a șutat excelent din interiorul careului, însă portarul oaspeților a respins mingea în corner. (VIDEO)

În minutul 71, Virgil Ghiţă a reluat din voleu centrarea lui Boboc, mingea trecând puţin peste poartă. (VIDEO)

Portarul Chiajnei, Alexandru Greab, a avut încă o intervenţie fantastică în minutul 81. Vînă a tras de la 20 de metri. (VIDEO)

Ultima ocazie uriașă a Viitorului s-a înregistrat în minutul 89. Vlad Achim a rămas singur cu portarul, dar a încercat o ‘scăriță’. (VIDEO)

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Cojocaru –  Boboc, Țîru (29′ Ghiță), Mladen, De Nooijer – Artean (65′ Achim), Băluță, Vînă – I. Hagi, Drăguș, Mățan (58′ Voduț).

Concordia Chiajna (antrenor Dorinel Munteanu): Greab – Bărboianu, Albu, Leca, Fota – Gorobsov, Prepeliță (51′ Ropotan) – Măzărache (46′ Ivanovici), M. Cristescu, Panait – Batin (82′ Deaconu).

În urma acestui rezultat, FC Viitorul ocupă locul 4 în clasament, iar Concordia se află pe poziția a 8-a.

ianis hagiliga 1concordia chiajnaviitorul0-0gica hagi