VIDEO | Viitorul începe în forță 2021! Primul succes pe banca constănțenilor pentru Rednic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 ianuarie 2021, ora 21:51,
viitorul bucurie

Viitorul lui Rednic a început în forță anul 2021!

Primul meci din Liga 1 disputat anul acesta a fost restanța Viitorul – Hermannstadt, partidă anulată inițial din cauza cazurilor de COVID-19.

Elevii ”Puriului” au câștigat partida de la Ovidiu, scor 2-1.

Sibienii au început tare și au deschis scorul în minutul 19, prin Opruț, care a înscris după ce mingea șutată de Jo Santos în blocaj a ajuns la el.

Până la pauză, dobrogenii au egalat prin Luckassen, care a marcat în minutul 37, după un moment în care fundașii sibieni nu s-au înțeles.

Rezultatul final a fost stabilit de Ciobanu, în minutul 84, care a marcat golul de 3 puncte cu un șut superb la vinclu.

În urma acestui rezultat, Viitorul a urcat pe locul 6 în Liga 1, cu 20 de puncte, iar Mircea Rednic a obținut primul succes pe banca dobrogenilor.

FC Hermannstadt rămâne pe locul 14, cu 15 puncte.

Vezi și VIDEO EXCLUSIV | Presiune pe Burleanu! O nouă propunere pentru șefia FRF: ”Așa ar fi normal”