VIDEO | Viitorul bate la Clinceni după un meci cu răsturnări de scor. Echipa lui Hagi se distanțează în fruntea play-out-ului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 martie 2020, ora 16:54,
hagi
hagi

Constănțenii au câștigat cu 3-2 după ce au condus cu 1-0 iar apoi gazdele au revenit și au preluat conducerea.

Cristi Ganea a marcat primul gol de la revenirea la Viitorul iar oaspeții au avuta avantaj pe terenul ilfovenilor până în finalul primei reprize.

Cebotaru a egalat și Șut le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 55.

Fotbaliștii lui Poenaru viseau deja la al doilea succes în play-out după ce etape trecută au învins-o pe Dinamo chiar la ea acasa.

Viitorul a revenit și a plecat cu toate cele trei puncte după ce a înscris de două ori în interval de cinci minute. Iancu a egalat mai întâi din penalty.

Apoi, Rivaldinho a marcat primul său gol în 2020, reușită echivalentă cu prima victorie pentru constănțeni după 4 meciuri la rând fără succes.

Gică Popescu, la prima apariție într-un studio de televiziune în 2020. ”Realitatea Sportivă” cu Claudiu Giurgea, duminică, 8 martie, de la ora 18:30, doar la Realitatea Plus.