VIDEO | Viitorul a fost ,,la Barerra” pentru Voluntari! Echipa lui Teja pierde pe teren propriu al doilea meci la rând

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 octombrie 2020, ora 20:12,
viitorul
viitorul

Viitorul Constanţa a câştigat meciul din deplasare cu FC Voluntari, scor 2-0, în penultimul meci al etapei cu numărul şapte din Liga 1.

Golurile victoriei, pentru Viitorul, au fost marcate de Luckassen, în minutul 66 al partidei şi de Carlo Casap, în minutul 90+4, după mai multe greşeli în apărarea celor de la Voluntari.

Pe lângă cele două goluri, Viitorul a mai cerut un penalty în prima repriză, la un duel între Luckassen şi Balaur.

Jocul Voluntariului nu a fost unul spectaculos, iar la nivelul ocaziilor au fost destul de săraci. Doar două ocazii mai semnificative au avut ilfovenii, prin Borţoneanu şi prin nou-venitul Adi Popa. ,,Motoreta” nu a avut prea mult noroc la primul meci în tricoul lui FC Voluntari.

După acest meci, Viitorul a acumulat 9 puncte în clasament, urcând până pe poziţia a opta, la un punct în spatele adversarului de azi.

Citeşte şi Un fost conducător de club a analizat proiectul de la Dinamo! ,,Cineva trebuie să vină cu 5.000.000 de euro de acasă”