VIDEO | Victorie spectaculoasă pentru FC Voluntari! Parcurs perfect pentru echipa lui Teja în 2020

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 14 februarie 2020, ora 19:54,
voluntari
voluntari

FC Voluntari a câștigat meciul din deplasare cu Chindia Târgoviște, scor 2-1, în etapa a 25-a din Liga 1. Golul victoriei a fost reușit în minutul 90+2. Echipa antrenată de către Mihai Teja are maximum de puncte în 2020, dar se menține pe ultimul loc în clasament.

Pe arena ‘Ilie Oană’ din Ploiești, FC Voluntari a deschis scorul în minutul 8, prin Ion Gheorghe.

Adrian Ioniță a egalat pentru Chindia în minutul 83.

Cătălin Țîră a înscris golul victoriei în minutul 90+2.

Chindia: D. Moldovan – Martac, Benga, Diallo, Negrea (Neguţ 46′) – Piftor (Ioniţă 66′), Bic, Raţă, Yameogo – Berisha (Dangubic 61′), Ivancic. Antrenor: Viorel Moldovan.

Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, C. Achim, Kocici – Gorobsov, De Lucas – Căpăţână, Eric (Laidouni 54′), I. Gheorghe (Sanoh 67′) – Simonovski (Ţîră 46′). Antrenor: Mihai Teja.