VIDEO | Șumudică, idol în Turcia! Victorie spectaculoasă cu Beșiktaș

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 septembrie 2019, ora 21:38,
sumudica-vultur

Gazişehir Gaziantep, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a câștigat pe teren propriu cu Beșiktaș Istanbul, scor 3-2, în etapa a patra din campionatul Turciei. A fost un meci tensionat, cu trei eliminări.

Debutul de meci a fost dezastruos pentru Beșiktaș: Vida a faultat în careu (6′), a fost eliminat, iar Twumasi a înscris de la 11 metri (8′).

Vural a reușit golul doi pentru Gaziantep în minutul 59.

În minutul 65, Kayode și Elneny au avut o altercație, iar arbitrul a decis să le arate cartonașul roșu.

Meciul părea rezolvat pentru echipa lui Șumudică, după reușita lui Chibsah din minutul 80.

Dar Beșiktaș a avut o tresărire de orgoliu și a forțat egalarea în ultimele minute. Nayir (83′) și Hutchinson (85′) au înscris pentru ‘vulturii negri’.

La finalul partidei, Marius Șumudică le-a cerut jucătorilor să le mulțumească fanilor pentru sprijinul arătat.

Gaziantep a reușit cea de-a doua victorie din acest sezon și a urcat pe locul 6 în clasament.