VIDEO | Victorie prețioasă pentru Craiova, care și-a asigurat prezența în play-off! Viitorul a ratat ocazii mari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 februarie 2020, ora 22:05,
craiova la viitorul

Universitatea Craiova a câștigat meciul din deplasare cu FC Viitorul, scor 2-1, în etapa a 24-a din Liga 1. Gazdele au ratat mai multe ocazii clare de gol. În urma acestui rezultat, Craiova și-a asigurat prezența în play-off.

Gabi Iancu a deschis scorul în minutul 17.

Luis Nițu a egalat în minutul 25.

În minutul 44, gazdele au avut o ocazie imensă de gol. Pigliacelli a reținut mingea pe linia porții.

În minutul 73, Pigliacelli și-a salvat din nou echipa, cu o intervenție excelentă.

Valentin Mihăilă a înscris în minutul 82 pentru Craiova, în urma unui contraatac ‘fulger’.

Viitorul: Căbuz – Dussaut, Ghiţă, De Nooijer, Boboc – Artean, Ciobanu, Cr. Ganea (Casap 78′) – Iancu, Rivaldinho (G. Ganea 77′), Chiţu (Matei 64′). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Craiova: Pigliacelli – Martic, Acka (Bălaşa 52′), Cosic, Bancu – Ivanov, Mateiu, Nistor – Ivan (Bărbuţ 77′), Niţu (Koljic 46′), Mihăilă. Antrenor: Corneliu Papură.