VIDEO | Victorie pentru Rapid, care a urcat pe primul loc în Liga a 3-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 noiembrie 2018, ora 21:40,
rapid
rapid

Rapid București este în premieră lider în clasamentul Ligii a 3-a, după victoria de pe teren propriu cu ACSM Oltenița, scor 3-1, în etapa a 11-a.

Alexandru Iacob a deschis scorul în minutul 6, dar oaspeții au egalat prin Alin Turbatu după doar 60 de secunde.

În minutul 9, Sergiu Jurj a scăpat singur cu portarul și a trimis mingea peste portarul Iulian Manea.

În minutul 31, Alin Cârstocea a înscris un gol superb, cu un șut din afara careului.

Primul XI #RapidOltenita

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 4 Noiembrie 2018

Meciul a fost transmis în direct pe pagina de Facebook a giuleștenilor.

FC Rapid – CSM Oltenița

Publicată de FC Rapid 1923 pe Duminică, 4 Noiembrie 2018

Rapidul a urcat pe prima poziție în clasament, după ce CS Afumați a câștigat pe terenul celor de la Unirea Slobozia.

RAPID REVINE ÎN FRUNTE ????Echipa noastră a reușit să ajungă acolo unde îi este locul și unde ne dorim să o vedem la…