VIDEO | Victorie pentru Craiova! Oltenii au urcat pe podium

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 decembrie 2018, ora 22:25,
koljic
koljic

Craiova a urcat pe ultima treaptă a podiumului în Liga 1! Alb-albaştrii au învins FC Voluntari cu 3-1 şi au profitat de înfrângerea Viitorului în duelul cu FCSB.

În Bănie, oaspeţii au deschis scorul prin Gadze, însă echipa lui Devis Mangia a întors rezultatul înainte de pauză. Golgeterul Koljic şi Mitriţă, din penalty, au dus scorul la 2-1 înainte de finalul primei reprize. Nuno Rocha a închis tabela la 3-1 în prelunguri, după ce Voluntari îl pierduse pe Laidouni, eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

? A treia victorie consecutivă pentru Știința. 3 – 1 cu FC Voluntari. ?#CampioniLaSuporteri #VulcanulDePeOblemenco #AsaELaCraiova

Publicată de Universitatea Craiova pe Luni, 10 Decembrie 2018

Pentru Craiova a fost al treilea succes consecutiv în campionat, iar alb-albaştrii au urcat pe podium, la cinci puncte în urma liderului CFR Cluj şi la două în urma FCSB.

„Am crescut foarte mult din acest punct de vedere, suntem o echipă mult mai matură, ne dăm seama când e un meci greu, s-a văzut şi în această seară, a fost 0-1 în minutul 10, apoi am revenit până în minutul 45, asta este important, se vede maturitatea, se vede grupul, am avut o strategie bună şi suntem bucuroşi că am câştigat” – Alexandru Mitriţă, Universitatea Craiova.

? #LIVE: Conferința de presă de la finalul meciului Universitatea Craiova – FC Voluntari 3 – 1. Participă antrenorul Devis Mangia. ?#CampioniLaSuporteri#VulcanulDePeOblemenco#AsaELaCraiova