VIDEO | Victorie pentru CFR Cluj în ultimul meci amical din Spania! Dan Petrescu s-a certat cu arbitrii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 25 ianuarie 2020, ora 17:11,
cfr cluj amical

CFR Cluj a câștigat meciul amical cu echipa ecuadoriană CS Emelec, scor 3-2, în cadrul cantonamentului din Spania. În această seară, ardelenii se vor întoarce la Cluj-Napoca, unde vor începe pregătirea meciului cu FCSB, de duminică.

Vinicius și Păun au înscris pentru CFR Cluj în prima repriză, iar Țucudean a marcat golul victoriei în partea secundă.

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Sâmbătă, 25 ianuarie 2020

În repriza a doua, Dan Petrescu și-a ieșit din minți, după o decizie controversată a arbitrilor. Alexandru Păun a fost faultat în propria jumătate, dar arbitrul a lăsat jocul să continue. La faza următoare, Emelec a înscris din corner.

Antrenorul CFR-ului a intrat pe teren și s-a îndreptat spre arbitru, pentru a-i cere socoteală. Petrescu a fost calmat cu greu de către staff-ul său.

➡️ Echipa de start pentru ultimul amical din cantonamentul din Spania! ?

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Sâmbătă, 25 ianuarie 2020

În cantonamentul de la Oliva Nova, CFR Cluj a înregistrat două victorii, un egal şi două eşecuri (Holstein Kiel 1-2, Wehen Wiesbaden 1-1, Dundalk FC 2-1, ES Setif 0-1).

Final de meci, final de cantonament! ⚽Campionii noștri au obținut o victorie, scor 3-2, în ultimul meci de pregătire…