VIDEO | Victorie pentru CFR Cluj în Armenia, cu Alashkert

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 09 august 2018, ora 20:59,
cfr
cfr

CFR Cluj a câștigat meciul din deplasare cu FC Alashkert, scor 2-0, în prima manșă a turului trei preliminar din Europa League.

Atacantul George Țucudean a înscris ambele goluri ale campioanei României, în minutele 5 și 48.

Mai întâi, Țucudean a scăpat singur cu portarul după o pasă excelentă a lui Camora, optând pentru o scăriţă de efect.

În repriza a doua, George Ţucudean a obținut un penalty. Tot atacantul a înscris.

Alashkert: Cancarevic – Yedigaryan, Voskanyan, Stojkovic, Praznovsky, Daghbashyan – Marmentini (Manucharyan 53′), Grigoryan, Yedigaryan (Sekulic 52′), Jefferson (Romero 65′) – Nenadovic.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Bordeianu (Ioniță 82′), Hoban, Djokovic – Păun, Ţucudean (Tambe 68′), Mailat (Costache 62′).

Meciul retur se va disputa joi, 16 august, la Cluj-Napoca, de la ora 20:00.

Dacă va trece de campioana Armeniei, CFR Cluj va juca în play-off-ul Europa League cu învingătoarea din ‘dubla’ Legia Varşovia (Polonia) – Dudelange (Luxemburg).