VIDEO | Victorie pentru ASU Poli cu Farul! Suporterii au sărbătorit în stradă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 septembrie 2020, ora 21:48,
timisoara-farul

ASU Poli Timișoara a câștigat meciul de pe teren propriu cu Farul Constanța, scor 2-1, în etapa a treia din Liga a 2-a.

Sergiu Popovici a deschis scorul în minutul 29, cu o execuție superbă de la marginea careului, din lovitură liberă.

Stjepan Plazonja a dublat avantajul bănățenilor în minutul 64, în urma unei greșeli comise de defensiva constănțenilor.

Farul a redus din handicap prin golul lui Răzvan Greu din minutul 89.

În minutul 90+3, ASU Poli Timișoara a primit o lovitură de la 11 metri, însă Dorin Codrea, decarul gazdelor, a ratat.

⚽️ În 10 minute începe Politehnica Timișoara v. Farul Constanța. Mai jos regăsiți echipele de start. Hai Timișoara, du-ne spre victorie!#unclubdiferit

Publicată de Politehnica Timișoara pe Luni, 14 septembrie 2020

Numeroși suporteri timișoreni au sărbătorit în stradă victoria cu Farul, ignorând regulile privind distanțarea, în plină pandemie de coronavirus.

Peluza Sud Timișoara după victoria cu Farul Constanța | septembrie 2020

? În această seară dăm drumul la #DEBANDADĂ!➡️ Rămânem încrezători lângă blazon, știm ce avem de făcut și stăm demni în fața fiecărui adversar. Înainte Politehnica! #unclubdiferit #maximumpentruPoli