VIDEO | Victorie muncită pentru Craiova! Gol fabulos reușit de Mateiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 decembrie 2018, ora 19:02,
Mateiu-Craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dunărea Călărași, scor 1-0, în etapa a 17-a din Liga 1. Mijlocașul Alexandru Mateiu a reușit un gol de generic.

Nu au fost multe ocazii clare de gol, în special pe fondul jocului defensiv al oaspeților.

Alexandru Mateiu a înscris în minutul 23, cu un șut senzațional din afara careului (VIDEO).

Nicușor Bancu putea să dubleze avantajul gazdelor în minutul 32, dar portarul Cezar Lungu a avut o intervenție excelentă. (VIDEO)

În repriza a doua, Universitatea Craiova nu și-a creat nicio ocazie de gol, spre dezamăgirea fanilor care au tremurat de frig în tribune!

Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, T. Ferreira, Bancu – Mateiu, Cicâldău – Meza Colli (Bărbuţ 77), Mihăilă (Fedele 83), Mitriţă – Koljic. Antrenor: Devis Mangia.

Călărași: C. Lungu – Gligorov, Wallace, Şeroni, D. Ispas – Carnat, G. Honciu, Bourceanu, Mendy – N. Mediop (Clemence 65), B. Kanda (S. Cucu 60). Antrenor: Dan Alexa.