VIDEO | Campioana a făcut instrucție cu Academica Clinceni!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iulie 2019, ora 21:38,
cfr climceni

CFR Cluj s-a impus lejer în partida cu nou-promovata Academica Clinceni, 4-0 la Voluntari, acolo unde ilfovenii joacă meciurile de pe teren propriu.

Campioana n-a stat prea mult „la discuții” cu echipa din Clinceni. Cestor a deschis scorul la debutul pentru CFR. Fostul  jucător al Astrei a marcat cu capul, din fază fiză, în minutul 11.

Patru minute mai târziu, echipa lui Dan Petrescu a marcat și golul al doilea. Tot din fază fixă, specialitatea casei la CFR, Costache a majorat diferența după devierea lui Itu.

Până la pauză, s-a făcut scor de neprezentare. Academica Clinceni a luat și golul al treilea – tot după un corner. A înscris Itu, din apropierea liniei porții. .

Ca dezastrul să fie total, Academica a rămas în inferioritate numerică în minutul 58. Răuță a fost avertizat de două ori în numai trei minute și a plecat la vestiare. .

Cu moralul la pământ și resurse fotbalistice puține, echipa din Clinceni a mai luat un gol până la final, Luis Aurelio reușind să înscrie pentru 0-4!

În minutele de prelungire, când campioana se relaxase total, ilfovenii au marcat și ei, prin Dobrescu.

S-a terminat 1-4, iar CFR are patru puncte. Clinceni nu are niciunul și șapte goluri primite în două meciuri.