VIDEO | Victorie facilă pentru CFR Cluj cu Sepsi! Încă un pas spre titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 aprilie 2019, ora 22:10,
tucudean
tucudean

CFR Cluj a câștigat fără emoții meciul din deplasare cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1. Golgheterul clujenilor, George Țucudean, a revenit pe teren după o absenţă de peste o lună.

În minutul 25, Țucudean a reluat din prima o centrare perfectă a lui Cristi Manea. Apărarea gazdelor a fost aproape inexistentă la această fază.

Gol Țucudean

George Țucudean a marcat imediat după revenirea la CFR. Vezi aici golul care poate cântări decisiv în lupta la titlu cu FCSB —->> https://bit.ly/2VY0s3w

Publicată de Digi Sport pe Sâmbătă, 20 aprilie 2019

Deși a jucat pe teren propriu, Sepsi n-a trimis niciun șut pe spațiul porții adverse. CFR Cluj a avut o posesie de 60% și și-a creat 14 ocazii de gol.

În minutul 40, Culio a prins un șut de zile mari, dar mingea a lovit bara transversală. (VIDEO)

Sepsi: Fejer – De Moura, Rudol, Ivanovic, Khamis – Velev (Mensah ’63), Karnitskiy – Flores, I. Fulop (Sîntean ’81), Fl. Ştefan (Hamed ’46) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Deac (Păun ’87), Bordeianu, Culio – Omrani, Ţucudean (Costache ’75), Moutinho (Djokovic ‘56). Antrenor: Dan Petrescu.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj are un avans de șase puncte în fruntea clasamentului față de FCSB, care joacă mâine în deplasare cu Viitorul.