VIDEO | Victorie cu cap! Leverkusen a făcut spectacol în ultimul meci al etapei a 26-a din Bundesliga

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 19 mai 2020, ora 10:31,
leverkusen
leverkusen

Aspirinele s-au impus la Bremen cu 4-1 după ce trei dintre golurile învingătorilor au fost reușite cu lovituri de cap.

Werder a contat în meci doar 3 minute, din momentul egalării lui Gebre Selassie și până când Havertz i-a readus pe oaspeți în avantaj. Tot jucătorul dorit de Liverpool deschisese scorul în minutul 28, iar Weiser și Demirbay au completat lista marcatorilor pentru un succes care o aduce pe Leverkusen la un singur punct de zona de Champions League. În schimb, Werder este într-o situație din ce în ce mai complicată, fiind penultima în campionat la nouă pucnte de locul care asigură menținerea în viitoarea ediție a Bundesligii.