VIDEO | Victorie clară pentru PAOK, într-o deplasare grea la Tripoli

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 ianuarie 2019, ora 21:54,
paok
paok

PAOK Salonic a câștigat meciul din deplasare cu Asteras Tripoli, scor 3-0, în etapa a 16-a din campionatul Greciei. Echipa antrenată de către Răzvan Lucescu are un avans de opt puncte în fruntea clasamentului.

PAOK pierduse șase dintre ultimele șapte meciuri jucate la Tripoli.

Asteras a dominat prima repriză și a avut 11 ocazii de gol. În actul secund, echipa din Salonic a fost pragmatică și a înscris prin Vieirinha (65′), Mauricio (69′) și Triandafillopulos (autogol – 90+2′).

Leo Matos (PAOK) a fost eliminat în minutul 79. Alin Toșca a jucat din minutul 86 pentru echipa din Salonic.

PAOK Salonic are șase victorii la rând și ocupă primul loc în campionat, cu opt puncte mai mult decât Olympiakos.