VIDEO | Victorie chinuită pentru Real Madrid! Benzema, salvator pe ‘Bernabeu’

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2019, ora 18:45,
Benzema
Benzema

Real Madrid a câștigat meciul de pe teren propriu cu Eibar, scor 2-1, în etapa a 31-a din campionatul Spaniei. ‘Galacticii’ au fost conduși la pauză, dar Karim Benzema a fost decisiv în repriza a doua.

Cardona a deschis scorul în minutul 39 pentru Eibar. ‘Los Blancos’ n-au trimis niciun șut pe poartă în prima repriză, iar cei 50.000 de spectatori de pe ‘Santiago Bernabeu’ și-au manifestat nemulțumirea.

Repriza a doua a fost convingătoare pentru madrileni, care au avut o posesie de 60% și și-a creat 10 ocazii de gol, iar Keylor Navas n-a avut nimic de apărat.

Francezul Karim Benzema, căpitanul Realului astăzi, a înscris în minutele 59 și 81.

Real Madrid ocupă locul 3 în clasament, la două puncte de Atletico Madrid și la zece puncte de liderul FC Barcelona.