VIDEO | Victorie chinuită pentru CFR Cluj! Vinicius, salvatorul campioanei în meciul cu Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 septembrie 2020, ora 23:28,
cfr cluj
cfr cluj

CFR Cluj a câștigat meciul de pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 1-0, în etapa a treia din Liga 1. În prelungirile partidei, sibienii au ratat o ocazie uriașă.

A fost un meci destul de modest, cu puține faze de poartă. CFR Cluj a înscris în urma unui corner, prin Vinicius, în minutul 66.

În minutul 90+3, Fortes putea să egaleze pentru Hermannstadt, dar a șutat în portarul Bălgrădean din câțiva metri.

Este prima înfrângere pentru antrenorul spaniol Ruben Albes la Hermannstadt.

Fundașul Mario Camora a purtat pentru a 150-a oară banderola de căpitan al CFR-ului în Liga 1.

❤️ Mario Camora va purta astăzi în campionat pentru a 150-a oară banderola de căpitan al echipei noastre! Multă baftă, Mario! ?