VIDEO | Vești bune din Anglia! Băluță a debutat, iar Pușcaș a marcat. Cum s-au descurcat echipele lor în Cupa Ligii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 26 septembrie 2019, ora 13:19,
tudor-baluta-brighton

Reading, echipa lui George Pușcaș, și Brighton, formație la care evoluează Tudor Băluță, au fost eliminate din Cupa Ligii Angliei.

Fostul fotbalist al Viitorului a fost titular în eșecul de pe propriu teren, scor 1-3, cu Aston Villa. Acesta a bifat toate cele 90 de minute în partida disputată ieri seara.

George Pușcaș nu a fost titular pentru Reading în partida cu Wolves. Atacantul a fost introdus pe teren în minutul 66, când gazdele conduceau cu 1-0. Formația atacantului român a egalat dramatic în minutul 90+9, iar meciul s-a decis la loviturile de departajare de la 11 metri.

Pușcaș a marcat pentru Reading la loteria penalty-urilor, însă Swift și Boye au ratat, iar formația la care evoluează ”Puski” a fost eliminată din Cupa Ligii.

Vezi și VIDEO | Americanii sunt la picioarele lui Mitriță! Hattrick de senzaţie în MLS