VIDEO | Veste excelentă pentru ‘tricolori’! George Pușcaș a înscris împotriva lui Tottenham

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 august 2020, ora 20:39,
pușcaș
pușcaș

Atacantul George Puşcaş, a înscris un gol în meciul amical pierdut de Reading, în deplasare, cu scorul de 1-4, în faţa echipei de primă ligă Tottenham.

Puşcaş, care a intrat pe teren în minutul 58, a transformat un penalty în minutul 80.

Pentru Tottenham au înscris Richards (7′ – autogol), Alli (21′), Son (42′) şi Lamela (51′).

George Pușcaș va avea un nou antrenor la Reading! Amicalul cu Tottenham a fost ultimul meci al managerului Mark Bowen. El va fi înlocuit cu Veljko Paunovic, fost jucător la Atletico Madrid, potrivit presei engleze.

George Pușcaș (24 de ani) a fost convocat la echipa națională pentru meciurile cu Irlanda de Nord (4 septembrie) și Austria (7 septembrie), din Liga Națiunilor.