VIDEO | Veste bună pentru Rapid și Petrolul! Remiză în derby-ul Argeșului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 martie 2020, ora 16:38,
CS-Mioveni-vs-FC-Arges

FC Argeș și CS Mioveni au remizat la Pitești, scor 1-1, în etapa a 23-a din Liga a 2-a. Acest rezultat încinge lupta pentru locurile 2-3, care sunt ocupate în acest moment de CS Mioveni și Rapid.

Gazdele au deschis scorul abia în minutul 81, prin Răzvan Matiş. Raul Costin a egalat în minutul 90, cu o voleu de la 15 metri.

FC Argeş: Ducan – Tofan, Turda, Deslandes, Şerbănică (Muşat 65′) – Grecu, Moihedja, Şerban – Matiş, Blejdea, Buhăescu (cpt.) (Turkovic 80′). Antrenor: Ionuţ Badea.

CS Mioveni: Croitoru – Alexe, Beţa, Hreniuc, Albăstroiu (Ghiţă 85′) – Costin, Anghelina – Işfan (Cioargă 68′), Coşereanu (cpt.) (Măzărache 77′), Hergheligiu – Balint. Antrenor: Marius Stoica.

Fanii echipei FC Argeș au creat o atmosferă de Liga 1, atât înainte de meci, cât și pe durata acestuia.