VIDEO | Vârsta e doar un număr! Mesajul lui Ibrahimovic după ‘dubla’ marcată cu Bologna

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 22 septembrie 2020, ora 14:12,
119989715_10157457558516937_1772022161914032747_o

Zlatan Ibrahimovic uimește din nou lumea fotbalului la 38 de ani: suedezul a marcat o dublă de senzație la debutul în noul sezon de Serie A!

Zlatan Ibrahimovic a reușit o ”dublă” în victoria cu 3-0 obținută de AC Milan în fața echipei Bologna.

Suedezul în vârstă de 38 de ani a deschis scorul în minutul 35 cu o execuție superbă de cap, iar în repriza secundă a dublat avantajul „rossonerilor”, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Zlatan a avut o nouă declarație în stilul său caracteristic, spunând că se află într-o formă nemaipomenită.

Sunt într-o formă excelentă. Aș fi putut înscrie mai mult. Dacă aveam 20 de ani, mai marcam două goluri. Nu sunt bătrăn, sunt ca Benjamin Button. M-am născut bătrân și mor tânăr„, a declarat atacantul suedez pentru presa italiană.

Ibrahimovic a evoluat în 18 meciuri pentru Milan sezonul trecut, în care a marcat 10 goluri.

3,5 milioane de euro este cota de piață a lui Zlatan Ibrahimovic, conform transfermarkt.com.

VEZI ȘI Un nou jucător de la FCSB a fost depistat pozitiv cu Covid-19! E al 10-lea fotbalist infectat de la echipă