VIDEO | Valentin Gheorghe, în pragul disperării: ”Ne-au dat două goluri din nimic!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 februarie 2020, ora 23:35,
937272-05-rps7142-valentin-gheorghe

Astra a remizat cu Hermannstadt, scor 2-2, și tremură serios pentru prezența în play-off.

Valentin Gheorghe a reușit o ”dublă” pentru formația lui Bogdan Andone, însă nu a fost suficient.

Sibienii au egalat în minutul 88, iar giurgiuvenii vor juca cu calificarea în play-off pe masă în următoarea etapă, cu Sepsi, pe teren propriu.

Golurile reușite de Gheorghe:

”Ați văzut, ne-au dat două goluri din două faze fixe. Dacă nu am închis meciul la 3-1, ne-au dat ei gol din fază fixă. Mi-am făcut mingea puțin cam lungă, portarul m-a blocat. Se întâmplă.

Din păcate, plecăm de aici cu un punct. Am avut ocazii, ei s-au apărat tot meciul și ne-au dat două goluri din nimic. N-avem voie să nu câștigăm acasă. Trebuie să luăm cele trei puncte și să intrăm în play-off” a declarat Valentin Gheorghe după meciul cu Hermannstadt.