VIDEO | UTA Arad și SCM Buzău, parcurs perfect în Liga a 2-a! FC Argeș a câștigat derby-ul cu ‘U’ Cluj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 august 2019, ora 18:01,
uta-arad
uta-arad

UTA Arad și SCM Buzău sunt singurele echipe cu maximum de puncte după trei etape din Liga a 2-a. FC Argeș a câștigat derby-ul de pe teren propriu cu ‘U’ Cluj.

UTA Arad s-a impus pe teren propriu cu FC Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 3-0.

Ciprian Rus a reușit o dublă în minutele 54 și 87.

Octavian Ursu a stabilit scorul final după ce a transformat un penalty, în minutul 90+3.

Arădenii au sărbătorit alături de fani acest debut perfect de campionat. 9-0 este golaverajul echipei UTA după primele trei etape din Liga a 2-a.

@Cipri Rus și echipa ne dau tonul!#DoarUTA

Publicată de UTA Arad pe Sâmbătă, 17 august 2019

O nouă victorie cu 3-0 și bucuria este imensă în familia roș-albă! #DoarUTA

SCM Buzău a reușit o victorie incredibilă, 7-0 pe teren propriu cu Sportul Snagov. Marius Ioniţă (35′), Valentin Alexandru (39′, 44′), Valentin Munteanu (42′, 59′), Dragoș Huiban (51′) și Matei Constantinescu (90+1′) au înscris pentru buzoieni.

FC Argeș a învins Universitatea Cluj cu 1-0, după reușita lui Năstăsie din minutul 58. A fost un șut de la 20 de metri de poartă.

Iată celelalte rezultate înregistrate astăzi în etapa a 3-a din Liga a 2-a: ACS Viitorul Târgu-Jiu – CS Mioveni 0-1, CSM Reșita – Pandurii Târgu-Jiu 3-1, Metaloglobus – Ripensia Timișoara 3-0.