VIDEO | Uruguay a făcut spectacol la Copa America! Gol superb marcat de Cavani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 iunie 2019, ora 07:33,
usa_today_11203364.0

Uruguay s-a impus în primul meci din grupa C de la Copa America, scor 4-0, împotriva Ecuadorului.

Gazdele au deschis rapid scorul prin Lodeiro, minutul 6, din pasa lui Luis Suarez. După 18 minute, naționala Ecuadorului a rămas în inferioritate numerică, după ce Quinteros a văzut cartonașul roșu.

În superioritate numerică, uruguaienii au mai punctat în prima repriză prin superstarurile Suarez și Cavani, minutul 33, respectiv 44. Vedeta celor de la PSG a marcat un gol superb din foarfecă.

În repriza secundă, rezultatul final a fost stabilit de Mina Meza, în minutul 78, jucător care și-a băgat mingea în propria poartă.

Alte rezultate:

Paraguay – Qatar, scor 2-2

INFO Copa America:

• Turneul final este programat între 15 iunie și 17 iulie, iar Japonia și Qatar participă ca naționale invitate de Confederația Sudamericană de Fotbal.
  • Uruguay este cea mai titrată echipă din istoria Copei America (15 trofee)